Slovar sladkovodnih rib


Slovar sladkovodnih rib, rakov in piškurjev, ki plavajo v naših vodah. Ogrožene in zaščitene vrste so označene z rdečo barvo.

A  B  C  Č  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  Š  T  U  V  Z  Ž


   

 

Ribe       
amur Ctenopharingodon idella grass carp amur
       
androga Blicca bjoerkna White bream Blicca
       
babica Noemacheilus barbatulus  Stone loach Cobite barbatello
       
belica Leucaspius delineatus Minnow  
       
blistavec, mandrolca Leuciscus souffia agassizi Blageon Strigione
       
bolen Aspius aspius Chrup Aspio
       
čep Zingel zingel Zingel Zingel
       
Čepa Alosa fallax nilotica Twaite shad Cheppia
       
činklja Misgurnus fossilis Weather loach Cobite da stagno
       
črnooka Abramis sapa sapa Whiteeye bream Abramide del Danubio
       
globoček Gobio gobio obtusirostris Gudgeon Gobione
       
globoček beloplavuti Gobio albipinnatus vladykovi Whitefin Gudgeon Gobione
       
grba Barbus plebejus Italian barbel Barbo italiano
       
jegulja Anguilla anguilla Eel Anguilla
       
jez Leuciscus idus Orfe Ido
       
kapelj, glavač, kapič Cottus gobio Bullhead Scazzone
       
kečiga Acipenser ruthenus Sterlet sterleto
       
klen Leuciscus cephalus cephalus Chub Cavedano
       
klen beli primorski Leuciscus cephalus albus Chub Cavedano
       
klenič Leuciscus leuciscus leuciscus Dace Leucisco
       
koreselj navadni Carassius carassius Crucian carp Carassio
       
koreselj srebrni, babuška Carassius auratus gibelio Prussian carp Carpa di Prussia
       
koreselj zlati Carassius auratus auratus Gold fish Pesce dorato
       
kosalj Abramis ballerus Blue brim Zope
       
krap Cyprinus carpio carpio Common carp carpa
       
krap gojeni (Cyprinus carpio) Common carp carpa
       
linj Tinca tinca Tench Tenca
       
lipan Thymallus thymallus grayling temolo
       
lipan soški (Thymallus thymallus) grayling temolo pinna blu
       
losos srebrni Oncorhynchus kisutch silver salmon salmone
       
menek Lota lota Burbot Bottatrice
       
mrena Barbus barbus barbus Barbel barbo
       
mrenič Barbus meridionalis caninus Barbel Barbo canino
       
nežica,polžaca Cobitis taenia taenia Spined loach Cobite fluviale
       
nežica velika Cobitis elongata Balcan loach Cobite dei Balcani
       
nežica zlata Cobitis aurata Golden loach Cobite dorato
       
ogrica,sivka Vimba vimba carinata Vimba  
       
okun Gymnocephalus cernua Ruffe Acerina
       
ostriž navadni Perca fluviatilis Perch Pesce persico
       
ostriž sončni Lepomis gibbosus Pumpkinseed Persico sole
       
ozimica Coregonus sp.    
       
pegunica Chalcalburnus chalcoides mento Shemaya Alburno del Danubio
       
pezdirk Rhodeus sericeus amarus Bitterling Rodeo sericeo
       
pisanec Phoxinus phoxinus phoxinus Minnow Sanguinerola, Varione
       
pisanka Alburnoides bipunctatus bipunctatus Schneider Alborella, Alburno di mare
       
platnica Rutilus pigus virgo Danube roach Leucisco del Danubio
       
ploščič Abramis brama danubii Brama Brama, Abramide comune
       
podust donavska Chondrostoma nasus nasus Nase Naso comune
       
podust primorska Chondrostoma genei Lasca nase Lasca
       
pohra Barbus meridionalis petenyi   Stronazza
       
postrv jezerska Salmo trutta m. lacustris Lake trout trota di lago
       
postrv potočna Salmo trutta m. fario brown trout trota fario
       
postrv soška Salmo marmoratus marble trout trota marmorata
       
pseudorazbora Pseudorasbora parva    
       
rdečeoka,črnovka Rutilus rutilus carpathorossicus Roach Leucisco rosso
       
rdeceperka Scardinius erythrophthalmus erythrophthalmus Rudd Scardola
       
sabljarka Pelecus cultratus Chechon  
       
saveta Chondrostoma soetta Italian nase Savetta
       
smrkež Gymnocephalus schraetzer Striped ruffe Acerina del Danubio
       
smuč Stizostedion lucioperca Pikeperch (walleye) Sandra
       
som Silurus glanis Wels (cat fish) siluro
       
somič ameriški Ictalurus nebulosus Brown bullhead cat-fish Pesce gatto
       
sulec Hucho hucho Huchen hucho, Salmone di Danubio
       
šarenka Oncorhynchus mykiss rainbow trout trota iridea
       
ščuka Esox lucius pike lucio
       
štrkavec (primorski klen) Leuciscus cephalus cabeda   Cavedano
       
tolstolobik sivi Hypophthalmichthys nobilis    
       
tolstolobik srebrni Hypophthalmichthys molitrix    
       
upiravec Zingel streber streber Streber Streber
       
zelenika Alburnus alburnus alburnus Bleak Alburno
       
zet Gasterosteus aculeatus Stickleback Spinarello
       
zlatovcica jezerska Salvelinus alpinus Char Salmerino alpino
       
zlatovcica potocna Salvelinus fontinalis Brook trout Salmerino di fontana
       
zvezdogled Gobio uranoscopus   Danubian gudgeon Gobione del Danubio
       
       
Piškurji:       
       
piškur laški Lethenteron zanandreai Lamprey Lampreda padana
       
piškur potocni Lampetra planeri Lamprey Lampreda
       
piškur potocni ukrajinski Eudontomyzonmariae Ukrainian lamprey Lampreda minore
       
       
Raki:       
       
košcak Austropotamobius torrentium    
       
košcak primorski Austropotamobius italicus (A. pallipes)    
       
rak potocni, jelševec Astacus astacus    
       
       

Obiščite našega pokrovitelja

    

 

       

Nazaj

Zadnja sprememba: 03/01/2006